3 лют. 2013 р.

Набір українського тексту на Sony Ericsson Xperia mini pro

З проги Blogger можна вести свій блог на Блогспоті
     Не минуло й півроку, як я прилаштував висувну клавіатуру Sony Ericsson mini pro до української мови. Власне кажучи, для того я й купував саме цей сматфон — щоб можна було швидко й зручно набирати український текст. І не тільки есемески й спілкуватися в мережах, але й вести нотатки, постити в блоги, а, можливо, й щось серйозніше — редагувати, наприклад, розділ у романі.
     Українська мова на клавіатурі (як екранній, так і висувній) з’явилася в останніх прошивках смартфона, але все ж таки залишалися певні незручності. На екранній клавіатурі була відсутня буква "ї". Але з екрану багато й не напишеш — віконце маленьке, доводиться постійно перемикатися на символи й таке інше. 

     З висувної клавіатури можна працювати з текстом. В AK Notepad’і, наприклад, сторінка на весь екран і нормальний шрифт. Усі букви й розділові знаки набираються прямо з клави.
     Але на укранській розкладці, щоб набрати українські букви, треба ще й покарячитися. По умовчанню набираються російські букви, а щоб набрати "і", треба клавішу "и" трохи притримати, а щоб "ї", то й узагалі вибирати з віконця варіантів. На більш-менш значних текстах починає діймати. Як, наприклад, коли їздив у Макарівський район писати про Змієві вали. Доводилося часто зупинятися на велосипеді й занотовувати ідеї й враження. Й перемикатися на українські букви на українській же розкладці!..
Так виглядає на смартфоні текст в AK Notepad
     З подібним хамським ставленням до української мови доводиться зустрічатися часто, й зараз не хочеться розповсюджуватися на цю тему... Напевне, й проблеми наші, українців, в тому, що ми сприймаємо таке, як належне...
В інеті знайшов вирішення проблеми, але для того потрібні були рут-права, а на останній прошивці їх отримати непросто. Якщо офіційно, то прощавайте гарантія й оновлення, а неофіційно... — боявся угробити смартфон.
     Але рішився, й усе вийшло, причому, досить швидко і з першого разу.
     Тепер зручно й легко набирати українською мовою, а щодо російської — треба ще трішки покарячитися). Одне слово, все навпраки. Відчуваю, якусь втіху з того)).
     Розкажу, що робив.
     У мене остання прошивка 4.0.2.А.0.62. Спершу я відкотився на попередню прошивку, отримав рут-права, а потім повернувся на свою.
Так виставляються дозволи (Permissions)
на файлах клавіатури
    Інструкція тут.
     Там же інструкції й на інші офіційні й кастомні прошивки. Виконував усе, як написано, по пунктах, і все пройшло без заминки.
     Далі скачав і встановив на телефон Root Explorer. Посилання на останню його версію й обговорення теми тут.
     Далі скачав системні файли клавіатури й інструкцію для їх заміни звідси. Там усе просто. В Root Explorer’і виділяємо певні файли, які перед тим перенесли на cd-картку, копіюємо й переносимо з заміною в відповідні системні папки. В мене лиш виникла проблема, як встановити дозволи (Permissions). Треба трішки притримати пальцем на екрані назву файлу й з’явиться віконце меню, там є пункт Permissions.
     Успіху!
     Напевно, подібне рішення є й для інших клавіатурних смартфонів.

Немає коментарів:

Дописати коментар